LET OP: Dit topic is meer dan drie jaar geleden geplaatst. De informatie is mogelijk verouderd.

[ archief ] Waterschapsbelasting 2007

Jouw ervaringen met de Belastingdienst of met het betalen van belastingen bespreek je hier.
Rebellian
Berichten: 169
Lid geworden op: 25 nov 2010 09:49

Waterschapsbelasting 2007

Ongelezen bericht door Rebellian » 13 dec 2010 13:26

Ik krijg een factuur voor de waterschapsbelastingen 2007, men geeft aan dat het ze spijt dat deze nooit eerder is verzonden, maar het wel mogen innen. Is dat zo?

EHS1977
Berichten: 6
Lid geworden op: 13 dec 2010 12:09

Re: Waterschapsbelasting 2007

Ongelezen bericht door EHS1977 » 13 dec 2010 13:28

volgens mij mag dat tot 5 jaar na dato. maar 100% zeker weten doe ik niet

fisbel
Berichten: 491
Lid geworden op: 15 nov 2010 18:22

Re: Waterschapsbelasting 2007

Ongelezen bericht door fisbel » 13 dec 2010 14:14

De termijn van 5 jaar die EHS1977 noemt is juist. In de Leidraad invordering waterschapsbelasting is over de invordertermijn het volgende op bladzijde 101 artikel 24 par 1 - lid 6 te lezen:
Het recht tot verrekening verjaart 5 jaar na de aanvang van de dag volgend op die waarop de belastingaanslag geheel invorderbaar is. Deze verjaring kan worden geschorst of gestuit.

Mk
Berichten: 872
Lid geworden op: 01 aug 2005 19:51

Re: Waterschapsbelasting 2007

Ongelezen bericht door Mk » 13 dec 2010 18:32

Ik zou wel even in je eigen administratie checken of je niet toch al betaald hebt. Ik kreeg begin dit jaar ook een rekening nog over 2008. Bleek dat ze wat bestanden verkeerd hadden samengevoegd en daardoor niet door hadden dat deze al wel betaald was maar dan op naam van mijn vrouw.

ruitenheer
Berichten: 343
Lid geworden op: 19 jun 2005 13:37

Re: Waterschapsbelasting 2007

Ongelezen bericht door ruitenheer » 14 dec 2010 20:59

Verrekening is iets anders dan het opleggen van een aanslag. Van belang is artikel 11, 3e lid Algemene wet inzake rijksbelastingen (ook van toepassing voor waterschappen):
De bevoegdheid tot het vaststellen van de aanslag vervalt door verloop van drie jaren na het tijdstip waarop de belastingschuld is ontstaan. Indien voor het doen van aangifte uitstel is verleend, wordt deze termijn met de duur van dit uitstel verlengd.
Als het gaat om een tijdstipbelasting (omslag gebouwd) dan is de aanslag verjaard. Als het gaat om een tijdvakbelasting (verontreinigingsheffing) dan zou het nog wel mogen.

Uit de jurisprudentie is trouwens nog een nieuwe mogelijkheid gekomen. Als een WOZ-beschikking wordt vernietigd (door de rechter) buiten de termijn waarop nog een aanslag kan worden opgelegd, kan alsnog een aanslag worden opgelegd binnen een redelijke termijn. Of dat het geval is kun je navragen bij het waterschap.

Gesloten