LET OP: Dit topic is meer dan drie jaar geleden geplaatst. De informatie is mogelijk verouderd.

[ archief ] Is er een wettelijke factureringstermijn

Overige onderwerpen met juridische of financiele achtergrond.
paul3757
Berichten: 6
Lid geworden op: 17 sep 2007 15:38

Is er een wettelijke factureringstermijn

Ongelezen bericht door paul3757 » 17 sep 2007 15:44

Ik ben benieuwd of er in het wetboek is vastgelegd of er een maximale factureringstermijn bestaat.

Kan een bedrijf na 2 jaar zomaar een factuur sturen voor kosten waarvan ik mij niks meer kan herrinneren?

Weet iemand in welk wetboek (en artikel) ik hier iets over terug kan vinden. Eventueel ook over een verjaringstermijn??

Alvast bedankt!!

M.S. Scheffers
Berichten: 2
Lid geworden op: 19 sep 2007 11:35

Re: Is er een wettelijke factureringstermijn

Ongelezen bericht door M.S. Scheffers » 19 sep 2007 12:30

Daar jij stelt dat een bedrijf jou een factuur heeft gestuurd, kan het zo zijn dat sprake is van een consumentenkoop (art 7:5 BW) Dat is simpel gezegd het geval wanneer een particulier iets koopt van een bedrijf.

Voor een consumentenkoop geldt een verjaringstermijn van twee jaar met betrekking tot de vordering tot betaling van de koopprijs (art. 7:28 BW)

Hieraan zijn wel enige voorwaarden verbonden. Maar daarvoor zou ik meer informatie nodig hebben.

Voor meer info: [email protected]

paul3757
Berichten: 6
Lid geworden op: 17 sep 2007 15:38

Re: Is er een wettelijke factureringstermijn

Ongelezen bericht door paul3757 » 19 sep 2007 13:02

Dank je wel. Met deze info kom ik wel een stuk verder.

Bedankt voor de snelle reactie.

Gesloten