Oude nota’s zorgverzekeraar

Bespreek hier zorgverzekeraars en aanverwante zaken.
Mathilde D.
Berichten: 2025
Lid geworden op: 06 aug 2005 18:41

Re: Oude nota’s zorgverzekeraar

Ongelezen bericht door Mathilde D. » 22 mar 2019 17:43

Het staat er echt. Er staat dat " verplicht eigen risico geïnd kan worden tot 31 december van het kalenderjaar volgend op het jaar dat de rekening ontstaan is.
Met andere woorden:
- zorg ontvangen in 2017, dan inning ™ 31 december 2018.
- zorg uit 2018 , inning ™ 31 december 2019.
- zorg uit 2019, inning ™ 31 december 2020.

Dat is precies hetzelfde als bij Zilveren Kruis in artikel 6.3 staat.
Artikel19lid4.jpg
Artikel19lid4.jpg (108.38 KiB) 268 keer bekeken
Laatst gewijzigd door Mathilde D. op 22 mar 2019 17:55, 2 keer totaal gewijzigd.

Moneyman
Berichten: 12660
Lid geworden op: 18 feb 2015 11:36

Re: Oude nota’s zorgverzekeraar

Ongelezen bericht door Moneyman » 22 mar 2019 17:47

alfatrion schreef:
22 mar 2019 16:55
Mathilde D. schreef:
22 mar 2019 14:37
In de zorgverzekeringswet staat dat verplicht eigen risico slechts tot een jaar terug geind mag worden bij de verzekerde door een zoegverzekeraar.
In welk artikel staat dat? Het staat niet in artikel 19.
Mathilde D. schreef:
22 mar 2019 17:43
het staat in artikel 19 lid 4. Zie de bijlage.
Daar staat dat helemaal niet. Lees nog eens goed :wink: Dat artikel bepaalt slechts tot wanneer er facturen ingediend kunnen worden - niet tot en met wanneer ze geïnd kunnen worden, zoals jij schrijft.
art. 19 lid 4 Rekeningen voor kosten van zorg of overige diensten worden slechts op het verplicht eigen risico in mindering gebracht, indien deze door de zorgverzekeraar zijn ontvangen voor een bij algemene maatregel van bestuur te bepalen dag van het kalenderjaar volgend op het kalenderjaar waarop het verplicht eigen risico betrekking heeft, tenzij het aan de verzekerde te wijten is dat de rekening niet voor die dag is ingediend.

Lady1234
Berichten: 8688
Lid geworden op: 02 nov 2017 16:04

Re: Oude nota’s zorgverzekeraar

Ongelezen bericht door Lady1234 » 22 mar 2019 17:57

Maar het Zilveren Kruis heeft het gevolg van dat artikel dus wel in hun voorwaarden staan.

Moneyman
Berichten: 12660
Lid geworden op: 18 feb 2015 11:36

Re: Oude nota’s zorgverzekeraar

Ongelezen bericht door Moneyman » 22 mar 2019 18:00

Lady1234 schreef:
22 mar 2019 17:57
Maar het Zilveren Kruis heeft het gevolg van dat artikel dus wel in hun voorwaarden staan.
Ook daar gaat het slechts om de datum van ontvangst. Tenminste, als je doelt op het in dit topic geciteerde stuk tekst.

Lowieze
Berichten: 1860
Lid geworden op: 30 nov 2017 10:09

Re: Oude nota’s zorgverzekeraar

Ongelezen bericht door Lowieze » 22 mar 2019 18:12

Mathilde D. schreef:
22 mar 2019 17:43
Het staat er echt. Er staat dat " verplicht eigen risico geïnd kan worden tot 31 december van het kalenderjaar volgend op het jaar dat de rekening ontstaan is.
Met andere woorden:
- zorg ontvangen in 2017, dan inning ™ 31 december 2018.
- zorg uit 2018 , inning ™ 31 december 2019.
- zorg uit 2019, inning ™ 31 december 2020.

Dat is precies hetzelfde als bij Zilveren Kruis in artikel 6.3 staat.Artikel19lid4.jpg
Waar u het over heeft, gaat over het feit dat als de zorgverzekeraar de rekening te laat heeft binnengekregen van de zorgverlener, hij dit na een bepaalde tijd niet meer mag declareren bij de verzekerde.
Heeft de zorgverzekeraar de rekening wel op tijd gehad, dan hebben zij 5 jaar de tijd om deze te declareren bij de verzekerde.

Lady1234
Berichten: 8688
Lid geworden op: 02 nov 2017 16:04

Re: Oude nota’s zorgverzekeraar

Ongelezen bericht door Lady1234 » 22 mar 2019 18:21

Maar dat bedoelt Mathilde mijns inziens ook.

@Mathilde reageerde natuurlijk op mijn vraag dat die vrienden NU nog nota’s van 2015 binnenkregen. En zouden die niet eerder geclaimd zijn bij die verzekerden, dan zou dat, volgens mij, volgens dat artikel niet meer mogen.

Lowieze
Berichten: 1860
Lid geworden op: 30 nov 2017 10:09

Re: Oude nota’s zorgverzekeraar

Ongelezen bericht door Lowieze » 22 mar 2019 18:50

Lady1234 schreef:
22 mar 2019 18:21
Maar dat bedoelt Mathilde mijns inziens ook.

@Mathilde reageerde natuurlijk op mijn vraag dat die vrienden NU nog nota’s van 2015 binnenkregen. En zouden die niet eerder geclaimd zijn bij die verzekerden, dan zou dat, volgens mij, volgens dat artikel niet meer mogen.
In het geval van uw vrienden is de curator in gebreke gebleven, dat lijkt me een heel andere zaak.

Lady1234
Berichten: 8688
Lid geworden op: 02 nov 2017 16:04

Re: Oude nota’s zorgverzekeraar

Ongelezen bericht door Lady1234 » 22 mar 2019 19:04

Inderdaad, heel jammer, maar ze gaan het regelen.

Maar toen ik de vraag stelde, was alleen bekend dat het over medische kosten uit 2015/2016 ging.

Plaats reactie