'Aantal klachten pensioen daalt'

Het aantal klachten over pensioenen neemt af, maar dat betekent niet dat pensioenuitvoerders achterover kunnen gaan zitten. Ze kunnen nog een aantal verbeteringen doorvoeren. Dat meldt de Ombudsman Pensioenen in het verslag over zijn werkzaamheden in de periode 2013-2014.
Verwachte stijging uitgebleven
De ombudsman nam in 2013 nog 616 zaken in behandeling. Vorig jaar daalde het aantal klachten tot 501. De verwachte stijging van het aantal klachten, onder meer als gevolg van de verslechterende economische situatie, is daarmee uitgebleven.
Miljoenen pensioenmutaties
'Het aantal voorgelegde zaken is gering als bedacht wordt dat er jaarlijks miljoenen pensioenmutaties worden doorgevoerd. De interne klachtbehandeling van de pensioenuitvoerders zelf voorkomt ongetwijfeld dat er meer zaken aan mij worden voorgelegd dan nu het geval is', aldus de Ombudsman.
Bron: ANP
Gerelateerd
- Verplicht pensioen: nu krom liggen voor later?
- Keurslijfpensioen: de hond in de pot na een leven hard werken
- 'Pensioenfondsen rijker, ouderen armer'
- Dekkingsgraad pensioenfondsen fors achteruit
- Zzp-vrouw bouwt weinig pensioen op
- CPB: Kosten nieuw pensioenstelsel spreiden
- ABP schrikt van ophef na korten pensioenen
- 'Keuze betrekt consument meer bij pensioen'
- 'ABP draait omstreden pensioenkorting terug'
- Pensioenfonds wil meer risico's kunnen nemen
- DNB: geen reden tot verruiming pensioenregels
- Helft huishoudens spaart te veel pensioen
- Zzp'ers laten pensioen massaal zitten