toggle menu

Artsen: Vaker verlammingsverschijnselen door lachgas

Artsen: Vaker verlammingsverschijnselen door lachgas

Revalidatieartsen waarschuwen dat mensen die extreem veel lachgas gebruiken, verlammingsverschijnselen kunnen krijgen. Dat meldt Nieuwsuur.

Het tv-programma vroeg cijfers op bij acht revalidatieklinieken gespecialiseerd in de behandeling van dwarslaesies. In de afgelopen 2,5 jaar zijn daar in totaal dertien patiënten behandeld met ernstige klachten nadat ze lachgas hadden gebruikt.

Spierziekte en vermindere balans

Gebruikers van lachgas kunnen blijvende schade oplopen, zoals spierzwakte, verminderde conditie en tintelingen in handen en of voeten. Tegen Nieuwsuur zegt revalidatiearts Wendy Achterberg dat door gebruik van lachgas er een ophoping ontstaat van verkeerde stoffen bij het ruggenmerg. Dat zou zorgen voor schade aan de zenuwen. Het kan onder meer leiden tot spierzwakte en een verminderde balans.

Extreem lachgasgebruik is vooral een probleem in de grote steden. De dertien patiënten werden behandeld in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Groningen. Lachgas is een partydrug waarvan de populariteit lijkt te stijgen.

Bron: ANP

Updates ontvangen over dit onderwerp?

Wil je op de hoogte blijven van dit onderwerp? Download de gratis Radar-app en volg het onderwerp.

Meer over:

Reacties

Op de Radar website moet je 'overige cookies' accepteren om te reageren op artikelen.

Ook interessant