toggle menu

Hoger risico op ernstige leverschade door reumamedicijn

Hoger risico op ernstige leverschade door reumamedicijn

Patiënten die het reumamedicijn tociliuzumab (RoActemra) gebruiken lopen een hoger risico op ernstige leverschade, waaronder acuut leverfalen. Daarvoor waarschuwt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) op basis van een analyse van klinische gegevens.

De medicijnautoriteit adviseert patiënten om onmiddellijk medische hulp in te schakelen bij symptomen van leverschade, zoals misselijkheid, braken, buikpijn of een gelige huid of ogen. Zorgverleners krijgen het advies om de leverfunctie bij gebruikers van dit medicijn regelmatig te controleren.

Farmaceut Roche heeft zorgverleners op de hoogte gebracht van de risico's van het medicijn.

Bron: ANP

Updates ontvangen over dit onderwerp?

Wil je op de hoogte blijven van dit onderwerp? Download de gratis Radar-app en volg het onderwerp.

Reacties

Op de Radar website moet je 'overige cookies' accepteren om te reageren op artikelen.

Ook interessant