Nieuw cholesterolverlagend middel vergoed

Het cholesterolverlagende middel evolocumab (Repatha) zit vanaf 1 april in het basispakket van de ziektekostenverzekering.
Patiënten met een hoog risico op hart- en vaatziekten krijgen het daaruit vergoed. Dat heeft minister Edith Schippers (Volksgezondheid) besloten. Ze heeft met de fabrikant onderhandeld over de prijs van het nieuwe medicijn, liet ze woensdagochtend weten.
Evolocumab is bedoeld voor mensen die eerder een infarct hebben gehad of een erfelijk bepaald te hoog cholesterolgehalte hebben en bij wie de al toegepaste behandelingen niet voldoende helpen.
Het Zorginstituut Nederland schat dat maximaal 20.000 mensen per jaar in aanmerking komen. Dan is er circa 60 miljoen euro mee gemoeid.
Bron: ANP
Gerelateerd
- Nieuwe operaties op proef in basispakket
- Meer medicijnen hepatitis C in basispakket
- Afspraken over vergoeding medicijnen
- 'Longkankermiddel nivolumab niet in basispakket'
- MS-medicijn vergoed in het basispakket
- Duur longkankermedicijn voortaan vergoed
- Patiënten in knel door besluit over duur medicijn
- Plastische chirurgie zeer waarschijnlijk terug in basisverzekering
- Huisartsen willen bevolkingsonderzoek cholesterol terug
- Medicijn herontdekt
- Minister wil prijs duur kankermedicijn omlaag
- 'Veel Nederlanders herkennen beroerte niet'