NVWA waarschuwt voor voedingssupplementen

In de voedingssupplementen Noxpump, Blackbombs en Lipo-bolic zitten te veel dopingstoffen met een oppeppende werking, vergelijkbaar met amfetamine. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Volgens de dienst, die valt onder het ministerie van Economische Zaken, staan deze 'hoge doseringen stimulantia niet vermeld op het etiket'.
Wie de producten gebruikt kan last krijgen van bijvoorbeeld hartkloppingen, hoge bloeddruk, hart- en leverschade of erectieproblemen. Na een tip van de Dopingautoriteit is de NVWA een onderzoek begonnen naar de voedingssupplementen.
Meldplicht
De producten mogen niet meer worden verkocht en bedrijven moeten het zelfs melden als ze een of meer van de drie middelen in hun assortiment hebben. Consumenten die de producten in huis hebben, krijgen het advies ze niet meer te gebruiken.
Het gaat om de voedingssupplementen Noxpump en Blackbombs van Dorian Yates en om Lipo-bolic van Revolutions.
Bron: ANP
Gerelateerd
- Vitamine C of vitamine € ?
- NVWA: neem geen voedingssupplement met DMAA
- Verwarrende oplader is gevaarlijk
- Waarschuwing voor gevaarlijke theeglazen
- Schijf van Vijf heeft nog altijd grote invloed
- Consumentenbond: weg met het Vinkje
- Schijf van Vijf: meer groente, minder vlees
- 'Vitamineclaims op ongezonde producten'
- NVWA roept besmette Poolse eieren terug
- Miljard mensen wereldwijd hebben hoge bloeddruk
- Kilo's afvallen met afslankthee?