Ouderen houden woningen 'bezet'

Senioren blijven vaker in hun onaangepaste huis wonen, ook als ouderdom en ziekte voor problemen zorgen. Ouderen belemmeren hierdoor de doorstroming op de woningmarkt. Dat blijkt uit onderzoek van ouderenbond ANBO en woonorganisatie Woonz onder ruim 12.000 ouderen, meldt het AD.
Niet in actie
Twee op de drie ouderen denken wel eens na over verhuizen naar een seniorenwoning. Toch komen de meesten (86 procent) niet in actie. Verhuizen is voor veel van hen een grote stap. De hoge huurprijzen zijn een probleem en ook sociale beweegredenen spelen een rol: veel ouderen willen hun buurt met sociale contacten niet achterlaten.
Woning aanpassen
Slechts 24 procent overweegt de woning aan te passen door bijvoorbeeld een traplift te laten plaatsen. 'Niet iedereen kan dat zelf betalen', verklaart ANBO-directeur Liane den Haan.
Bron: ANP
Gerelateerd
- Ouderen in serviceflat duur uit
- 'WOZ-waarde serviceflats moet omlaag'
- Waarde serviceflats is soms paar honderd euro
- 'Ouderen willen huis uit voor seniorenwoning'
- Seniorenflat moet veiliger
- Stille oorlog om verouderde serviceflat
- Wachtlijst huisvesting loopt op door voorrangsgevallen
- Ouderen onnodig naar verpleeghuis
- Limburgse starter kan deel woning kopen
- 'Houd ouderen niet onnodig lang in ziekenhuis'
- Tekort aan seniorenwoningen neemt toe