'Vraag naar sociale huurwoningen groeit'

Steeds meer woningzoekenden doen een beroep op goedkope huurwoningen, terwijl het aantal sociale huurwoningen aan het dalen is. Steeds meer mensen hebben het financieel moeilijker gekregen en kunnen nauwelijks hun huur- en energierekening betalen. Ook wonen meer mensen in een huis waarvan de huur hoog is ten opzichte van hun inkomen.
Dat zeggen de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG), wooncorporatiekoepel Aedes, de vier grootste steden (G4) en de G32 (37 middelgrote steden). Ze reageren donderdag op het rapport 'Staat van de woningmarkt' van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Onzekerheid
Daarin staat dat het aantal sociale huurwoningen wel kan dalen, omdat de vraag daarnaar zal afnemen. De vier organisaties betwijfelen dat. Zij denken dat de vraag juist zal toenemen, omdat veel mensen hun inkomen hebben zien dalen en er meer betaalbare woonruimte nodig is voor kwetsbare groepen als ouderen, statushouders en mensen met een zorgvraag.
Bron: ANP
Gerelateerd
- 'Inkomensgrens sociale huurwoningen vergroot segregatie'
- Groot tekort huurwoningen vrije sector
- SP wil huur sociale woningen 400 euro omlaag
- Kwart ouderen vindt geen seniorenwoning
- 'Duurzaamheid bij koophuis is nog bijzaak'
- Meer geld voor onderhoud en renovatie huurwoningen
- 'Piek woningverkopen in zicht'
- 'Nieuwe ideeën nodig voor vrije huurmarkt'
- 'Overheid moet ingrijpen in huurmarkt'
- Aantal 'arme' huurders met betalingsachterstand neemt toe