Attentie: dit worden de drukke dagen op Schiphol

algemeendagblad-schiphol780.jpg

In de zomermaanden verwerkt luchthaven Schiphol dagelijks zo'n 200.000 reizigers. De luchthaven geeft een globaal overzicht van de drukte (bij vertrek en aankomst) in de zomermaanden juni, juli en augustus.

Het Algemeen Dagblad heeft deze data in een handig overzicht gezet.

Er wordt in het overzicht onderscheid gemaakt in drukke vertrek- en aankomstdagen. In de maand juli wordt de topdrukte verwacht bij vertrek op maandag, vrijdag, zondag. In augustus geldt dat juist voor de aankomende vluchten.

Drukke vertrekdagen: 7, 9, 10, 14, 16, 17, 20, 21, 23, 24, 25, 27, 28, 30 en 31 juli.

Drukke aankomstdagen: 3, 4, 6, 7, 10, 11, 13, 14, 17, 18, 20, 21, 24, 25, 27, 28 en 31 augustus.

Schiphol adviseert reizigers om op de tijd die de luchtvaartmaatschappij adviseert naar het vliegveld te komen. Voor vluchten binnen Europa is dit twee uren, voor reizen daar buiten is dat drie uren.

Reizigers zonder bagage voorrang

Eerder deze week maakte de luchthaven bekend dat reizigers zonder bagage of met een kleine tas komende zomer voorrang krijgen bij de veiligheidscontroles op Schiphol. Hiermee wil de luchthaven de doorstroom van passagiers in zogeheten 'no trolley-doorgangen' versnellen, bevestigde een woordvoerder maandag een artikel hierover in De Telegraaf.

Extra inzet medewerkers

Met de inzet van 350 tot 400 extra medewerkers tijdens de maanden juli en augustus hoopt topman Jos Nijhuis van Schiphol dat de drukte van de meivakantie zich niet herhaalt. 'Ook dan zullen er nog rijen zijn, maar we denken wel dat de situatie beheersbaar is'.

Bron + foto: Algemeen Dagblad

Meer over