ChickFriend beschikte niet over de juiste papieren

controle-eieren-chickfriend-123rf-780.jpg

De bloedluisbestrijder ChickFriend, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor de aanwezigheid van fipronil in eieren, had niet de juiste papieren om ongedierte te bestrijden. Ook het middel Dega 16 dat ChickFriend gebruikte had niet voor het bestrijden van bloedluis gebruikt mogen worden. Dat blijkt uit eigen onderzoek van de NOS.

De keurmerkverlener van de eierbranche greep volgens de NOS niet in, omdat bloedluis tot dusver niet werd beschouwd als ongedierte.

IKB Ei-keurmerk

Vrijwel alle eieren in de winkels komen van pluimveebedrijven die het IKB Ei-keurmerk hebben. Zo kunnen supermarkten erop vertrouwen dat de eieren die ze aanbieden onder goede omstandigheden zijn geproduceerd.

Volgens IKB Ei is zo'n 90 procent van de 180 getroffen pluimveebedrijven aangesloten bij het keurmerk. Deze bedrijven zouden alleen mogen werken met ongediertebestrijders die de juiste diploma's hebben. ChickFriend beschikte niet over deze diploma's, aldus het onderzoek.

ANP MediaWatch / NOS