Consument geeft meer uit in supermarkt
Consumenten hebben vorig jaar per bezoek aan de supermarkt bijna een euro meer uitgegeven dan een jaar eerder. Vorig jaar werd gemiddeld 20,36 euro afgerekend, in 2005 was dat nog 19,52 euro.
De supermarkten zagen hun omzet in 2006 met bijna vier procent stijgen tot meer dan 27 miljard euro. In 2005 was de omzet van de branche nog ruim 26 miljard euro. De omzetstijging is volgens onderzoeksbureau Gfk vrijwel geheel te danken aan de gestegen uitgaven van consumenten.
De week voor kerst leverde een nieuw record op. In week 51 was de zogenoemde kerstomzet 737,6 miljoen euro. Het oude record van 657 miljoen euro in de kerstweek van 2005 is daarmee overtroffen. Zo'n 560 duizend mensen deden vorig jaar hun kerstboodschappen op zondag 24 december. De omzet was die dag 16,2 miljoen euro.
Gfk noemt verder de stijging van de omzet in week 52 opvallend. Ondanks een verkoopdag minder ten opzichte van een jaar eerder werd de laatste week van het jaar afgesloten met een omzetstijging van 2,2 procent.
Bron: Nieuws.nl