Duizenden euro's huurwaarborg weg, wat doe je dan?
In de grote steden worden vaak flinke bedragen aan borg gevraagd bij het huren van een woning. Stichting Woon uit Amsterdam krijgt honderden meldingen per jaar van huurders die in een dispuut belanden met hun verhuurder over teruggave van de borg als ze de woning weer verlaten.
Stichting Woon staat huurders bij die met borggeschillen worden geconfronteerd. Op de website van Stichting Woon vind je nuttige informatie over wat je bij borggeschillen kunt doen. Deze voorbeeldbrief kun je bij een geschil over huurwaarborg gebruiken.
Oplossing?
In de studio zit Paul Smeulders van Groenlinks. Hij zou graag zien dat de gevraagde borgbedragen tot een maximum beperkt worden en dat een derde partij de borg bedragen gaat beheren. Dit is zijn motie.
Deel je ervaringen, stel vragen en discussieer met andere leden over dit onderwerp.
Laatste reacties
5In de grote steden moeten huurders vaak flinke bedragen aan borg betalen. En dan komt het ook nog eens voor dat de borg niet wordt terugbetaald. Wat is de oplossing voor borggeschillen? Meer over dit onderwerp: https://radar.avrotros.nl/uitzendingen/gemist/item/duizenden-euros-huurwaarborg-weg-wat-nu/
De laatste of laatste 2 maanden geen huur betalen.
Huurcommissie inschakelen en anders naar de rechter.