Fastned verliest opnieuw rechtszaak over laadpunten

Fastned, uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's, heeft opnieuw een rechtszaak tegen de staat verloren. Het bedrijf eiste, samen met MisterGreen Fast Charging Network, dat de overheid geen toestemming verleent voor nieuwe laadpunten bij benzinestations en wegrestaurants. Een rechter in Den Haag ging hier niet in mee.
Het gaat om plekken waarvoor al een concessie is verleend voor laadpunten van Fastned of MisterGreen.
De rechter oordeelde dat toen de staat het toestond dat andere partijen dan benzinestations laadpunten voor elektrische auto's gingen uitbaten, dat een uitbreiding was van bestaand beleid. Ondanks dat de staat het woord concessie gebruikte, was het dit niet, meende de rechter. Daardoor konden Fastned en MisterGreen zich ook niet beroepen op een Europese richtlijn.
In een reactie noemt een woordvoerder van Fastned het bizar dat de aanbieders van snelladers niet hetzelfde worden behandeld als pomphouders. Het bedrijf is teleurgesteld in de uitspraak en tekent beroep aan.
Fastned verloor hierover al eerder een zaak
Fastned verloor vorige maand ook al een zaak tegen de Nederlandse staat. Toen ging het over de vergunning die Shell van de overheid had gekregen om op de A1 in Muiden ook laadstations met stroom te mogen neerzetten op plekken waar ze al een benzinestation hebben, terwijl een vergunningaanvraag van Fastned nog in behandeling was.
Ook een beroep dat Fastned aantekende tegen twee extra laadpalen door Shell bij benzinestation De Andel aan de A12 haalde niets uit.Lees ook: Fastned opnieuw naar de rechter om laadpunten
Bron: ANP