Gloeilamp gehamsterd door Nederlanders
Ondanks dat supers en bouwmarkten langzaam afscheid nemen van het peertje, hebben Nederlandse huishoudens gemiddeld nog acht gloeilampen in huis. Dat blijkt uit een representatieve steekproef van GfK Panel Services onder 330 particuliere huishoudens.
Winkels kunnen tot uiterlijk 1 september 2012 gloeilampen inkopen. Dat geldt voor alle lidstaten van de Europese Unie. Daarna zijn ze beschikbaar zolang de voorraad strekt. Kleine lampjes voor bijvoorbeeld naaimachines, koelkasten en ovens zijn van het verbod uitgezonderd.
De goedkopere maar niet energiezuinige gloeilampen werden al langzaam uitgefaseerd. Sinds 1 september 2009 zijn ’matte gloeilampen’ verboden; sinds 1 september 2011 heldere gloeilampen van 60 watt of meer.
Lees het volledige bericht op spitsnieuws.nl
Bron: Spitsnieuws.nl