Gratis is niet gratis bij Vistaprint
Vistaprint BV stuurt een e-mail rond met misleidende reclame voor hun website. Reclame Code Commissie verspreidt daarom een alert omdat de klacht al eerder werd toegewezen aan Vistaprint.
In een reclame e-mail van Vistaprint staat zonder duidelijk voorbehoud: “Vandaag is alles GRATIS!”, “Alles voor €0,-” en “Pak uw kans – het is nu GRATIS!”. In werkelijkheid is de consument echter verzendkosten verschuldigd en kosten voor zowel het uploaden van foto’s/logo’s als het bestellen van een poster van een groter formaat dan het kleinste formaat.
Naar aanleiding van een klacht over deze reclame heeft de Reclame Code Commissie geoordeeld dat de uiting vanwege de onjuiste prijsvermelding misleidend is.
De 'alert' wordt verspreid zodat een groot publiek kennis kan nemen van de oneerlijke wijze waarop Vistaprint reclame heeft gemaakt.
Bron: Reclame Code Commissie