Hypotheekconstructie Blok pakt zeer ongunstig uit
De complexe hypotheekconstructie die minister Stef Blok (Wonen) heeft bedacht om de maandlasten voor starters te verlagen, pakt extreem duur uit. Dat schrijft de Volkskrant.
Kopers die voor zo'n hypotheek kiezen besparen weliswaar 100 euro op hun maandlasten, maar zijn op termijn al gauw 60.000 euro duurder uit dan kopers die hun annuïteitenhypotheek volledig aflossen.
Volgens een berekening die adviesketen De Hypotheker heeft uitgevoerd op verzoek van de Volkskrant, loopt bij hogere hypotheken het renteverschil tussen de twee hypotheekvormen zelfs in de tonnen.
Bij een typische starterssituatie zou een Blok-hypotheek de maandlasten rond de 110 euro verlagen. Voor dat voordeel betaalt de starter wel een zeer hoge prijs. De huizenkoper betaalt namelijk de helft van zijn annuïtaire aflossing niet uit eigen zak, maar leent bij de bank.
Bron: ANP / de Volkskrant