Illegale nep-cobra's nog gevaarlijker

vuurwerk_04.jpg

Namaakknallers tussen het illegale vuurwerk zijn dit jaar nog gevaarlijker door de slechte kwaliteit. Dat meldt het AD.

'Ze lekken vaak flitspoeder, dat zo kan ontploffen. Zelfs door statische spanning of een warm straalkacheltje,' zegt vuurwerkexpert John van der Lee van de Rotterdamse politie.

Sneller ontploffen

De nepknallers hebben vaak een grotere lading en een lont dat sneller opbrandt. Daardoor kan het illegale vuurwerk - veelal nagemaakte Cobra's - sneller ontploffen dan de gebruiker denkt. En de klap kan ook groter zijn dan verwacht.

Verschillende types

De expert vreest ook de verschillende types. 'Van de Super Cobra 6 heb je ook een type, 2G, waarvan het lontje veel dunner is. Als je daar niet op let, word je verrast door de knal.' Ook worden sommige buisjes met extra poeder gevuld. 'Als je die bij je hoofd schudt, kunnen ze al ontploffen. Dat kan fataal zijn.'

Een vijfde ingevoerd vuurwerk deugt niet

Op 28 december 2015 kwam het nieuws naar buiten dat ruim een vijfde (21 procent) van het geïmporteerde vuurwerk dat de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft getest, op de een of andere manier niet deugt. Lees hier het artikel.

Bron: ANP MediaWatch / Het Algemeen Dagblad