In 2015 aangifte doen bij politie met DigiD

Het wordt vanaf volgend jaar gemakkelijker om online aangifte te doen bij de politie. De Persdienst, de landelijke redactie van regionale kranten, schrijft zaterdag dat aangiftes straks 'ondertekend' kunnen worden met DigiD.

Deze nieuwe manier moet een stuk gebruiksvriendelijker zijn dan het huidige, slecht functionerende systeem.

Volgens de politie hebben veel mensen moeite met de huidige online aangifte op politie.nl, de site van de Nationale Politie. Alleen online aangifte doen is nu nog niet voldoende. Op het politiebureau moet alsnog ondertekend worden. En dat werkt vaak slecht, geeft de politie toe.

Kwijtgeraakte aangiftes

De Inspectie Veiligheid en Justitie concludeerde afgelopen zomer al dat er veel mis was met internetaangiftes. Er raken te vaak aangiftes kwijt of er wordt niet meer teruggebeld door de politie.

Ongeveer 40 procent van de aangiftes van misdrijven gebeurt online. Dat zijn er 32.000 per maand. Alleen eenvoudige misdrijven, zoals fietsendiefstal, kunnen online worden aangegeven.

Bron: ANP MediaWatch / De Persdienst

Meer over