Jagers waarschuwen voor vossenlintworm

vossen_lintworm_800.jpg

Vossen in heel Nederland kunnen besmet zijn met de zogenoemde vossenlintworm, een parasitaire ziekte waar ook mensen ernstig ziek van kunnen worden.

De Jagersvereniging waarschuwt de leden donderdag om dode vossen alleen met handschoenen aan te hanteren en geen dode dieren bij ander geschoten wild te leggen.

Extra onderzoek nodig naar vossen in steden

Vossenlintworm werd tot nu toe alleen gevonden bij dode vossen langs de landsgrenzen in Oost-Groningen en Zuid-Limburg. Recent heeft het Dutch Wildlife and Health Centre DWHC de ziekte ook aangetroffen bij een dood beest uit Flevoland. Dat maakt het volgens Sjeng Lumeij van de Jagersvereniging aannemelijk dat er in heel Nederland zieke vossen rondlopen. Hij pleit voor extra onderzoek naar het groeiend aantal vossen dat in steden leeft.

Blaasjes, misselijk en hoest

Mensen kunnen de ziekte oplopen door het aanraken van een ziek dier of door het eten van met vossenpoep besmette paddenstoelen, groente of fruit. Er ontstaan blaasjes op de huid, misselijkheid en hoest. In ernstige gevallen komt geelzucht voor en longen, botten en hersenen kunnen aangetast raken. Het kan tot vijftien jaar duren voor de besmetting zich openbaart.

Bron: ANP