Kinderafdeling MCL Leeuwarden geëvacueerd vanwege MRSA-bacterie

Het Medisch Centrum Leeuwarden is bezig met het evacueren van kinderen van de afdeling neonatologie/kindergeneeskunde omdat enkele patiëntjes drager van de MRSA-bacterie zijn. Dat heeft het ziekenhuis bevestigd na berichtgeving door Omrop Fryslân.
De besmette kinderen liggen in isolatie. Ze zijn niet ziek en de kans dat ze alsnog ziek worden, is volgens het ziekenhuis heel klein.
Afdeling moet ontsmet worden
Het MCL is bezig met het evacueren van de patiëntjes zodat de afdeling kan worden ontsmet. Een woordvoerder weet niet hoeveel kinderen op dit moment op de afdeling liggen. In overleg met de ouders van de kinderen bekijkt het MCL of de patiëntjes naar een andere ziekenhuis worden overgebracht of dat ze naar huis kunnen.
Kans op longontsteking en bloedvergiftiging
Een besmetting met MRSA (Meticilline Resistente Staphylococcus Aureus) is gevaarlijk voor mensen met een flink verminderde weerstand. Het kan onder meer leiden tot longontsteking of bloedvergiftiging.Lees ook: draagbare tester tegen uitbraak MRSA
Bron: ANP