Melatonine in hoge doses verkrijgbaar bij drogist

pijnstillers_800x628.jpg

De rechtbank in Arnhem heeft bepaald dat pillen met een hoge dosis van het slaaphormoon melatonine, gewoon te koop moeten zijn.

De Inspectie voor de Gezondheidszorg besloot in november vorig jaar het slaaphormoon per oktober 2015 uit de schappen te halen. Brancheorganisatie Natuur- en Gezondheidsproducten Nederland (NPN) was het hier niet mee eens, spande een spoedprocedure aan en kreeg gelijk.

Een voedingssupplement als melatonine kan niet vanaf een bepaalde dosering tot medicijn worden bestempeld, aldus de rechter. Consumenten kunnen door deze uitspraak doseringen tot vijf milligram blijven kopen bij de drogist.

Groeiend aantal vermoeide patiënten

Nadat artsen hadden gewaarschuwd voor onbeheerst gebruik, besloot IGZ tot inperking. De artsen zagen een groeiend aantal vermoeide patiënten. Dit komt doordat zij het middel op een verkeerd tijdstip of in een veel te hoge dosering innamen, of het middel gebruikten bij slaapklachten die niet met melatonine te verhelpen waren. Volgens artsen kan het verkeerd gebruik van melatonine slaapproblemen verergeren en permanent maken.

NPN is te spreken over de uitspraak. 'Dit is een overwinning voor de consument', zegt directeur Saskia Geurts tegen de NOS.

IGZ heeft hierop nog niet gereageerd.

Bron: NOS