Naar de sportschool in tijden van corona: reserveren en geen kleedkamers

23062020 gym.jpg

Heb jij de afgelopen periode fanatiek een mini-gym opgezet thuis? Of vond je het stiekem wel fijn dat je niet naar de sportschool kon? Zoals het er nu naar uitziet kun je vanaf 1 juli in ieder geval weer naar de gym, maar dit zal wel anders zijn dan je gewend bent. 

Radar sprak met de woordvoerder van fitnessketen Fit For Free over de nieuwe maatregelen.

Maximaal een uur sporten per keer

Hoewel de fitnessketen de aankomende persconferentie én dus het definitieve besluit van het kabinet afwacht, zijn ze al druk in de weer met de maatregelen. Zo wordt er een reserveringssysteem ingevoerd. 'We doen hetzelfde als andere grote ketens, zoals Basic-Fit. Leden kunnen straks via onze app van tevoren een uur reserveren.'

Na je gereserveerde uur kun je eventueel nog een uur reserveren, als dat tijdsblok dan nog niet vol is. Je kunt dus niet gelijk twee uur achterelkaar reserveren. Hiermee wil de sportschool alle leden de gelegenheid geven om gebruik te kunnen maken van de gym. Je kunt overigens wel vijf tijdsloten per week boeken, waarvan maximaal drie keer vrij sporten, één groepsles en één combitraining. 

Looproutes en extra schoonmaakbeurten

Er zullen looproutes worden aangegeven om de vereiste afstand van anderhalve meter aan te houden, zoals dat ook in sommige winkels en op andere openbare plekken wordt gedaan. 'We hebben tevens onze luchtcirculatie onderzocht.' Verder zullen er extra schoonmaakbeurten zijn en wordt er toezicht gehouden op de schoonmaak. 'Uiteindelijk doen we ook een beroep op onze leden om hun verantwoordelijkheid te nemen om de apparatuur schoon te maken.'

Geen douches en kleedkamers

Als extra voorzorgsmaatregel kunnen leden geen gebruikmaken van de douches, en sauna’s (indien aanwezig) en kleedkamers. 'We vermelden alle maatregelen in de uitingen in de sportscholen, op basis van de richtlijnen van het RIVM.'

Buitenlessen gaan door

Het positieve nieuws dat de woordvoerder nog wil mededelen is dat de buitenlessen die nu worden aangeboden, zullen doorgaan. 'We blijven dit aanbieden aan onze leden, in de hoop dat het mooie weer aanhoudt.'