'Nederland blijft voorlopig gasverslaafd'

gasleidingen-780-270418.jpg

Nederland blijft tot in de verre toekomst gasverslaafd. Oude huizen, maar vooral fabrieken komen er nooit helemaal vanaf. Dit beweert de gassector in een nieuwe studie, opgesteld door onafhankelijk milieu-expert Jan Paul van Soest.

Een oplossing noemen ze wel, schrijft Trouw. Ze willen ánder gas leveren. Duurzaam, gemaakt van allerlei afvalstromen. Het is een 'laatste redmiddel' om historische huizen milieuvriendelijk te maken, zegt Van Soest. Groene brandstof lijkt in de industrie brede noodzaak.Bekijk ook: Radar onderzoekt energietransitie in nieuwe documentairereeks

Energiefabriekjes door het hele land kunnen groen gas gaan maken van restafval. Dat kan gft-afval zijn, rioolslib of snoeiresten. Duizenden veeboeren kunnen gas gaan maken uit mest. Grote kansen ziet de studie verder voor groen gas van zeewier, te kweken bij windmolens in de Noordzee. Bulkafval uit de voedingsindustrie, zoals zetmeel, is ook een gasbron. Zelfs windenergie kun je omzetten in groen waterstofgas.

Gasterra, Gasunie en branchekoepel KVGN leverden dit advies deze week in bij het kabinet.

Bron: ANP MediaWatch / Trouw