NS en Prorail: niet klaar voor winterweer
De Nederlandse Spoorwegen en spoorbeheerder Prorail waren in december onvoldoende voorbereid op het winterweer. De organisaties komen daarom met maatregelen om nieuwe problemen te voorkomen.
Dat schrijft demissionair minister Camiel Eurlings (Verker) deze week op basis van een evaluatie in een brief aan de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om een goede verwarming van wissels, winterbestendig maken van materieel en het aanstellen van speciale functionarissen. Om ervoor te zorgen dat de verbeteringen ook echt worden doorgevoerd en helpen heeft de bewindsman voor mei dit jaar een onafhankelijk onderzoek aangekondigd.
Door hevige sneeuwval ontstond eind vorig jaar een chaos op het spoor. In een eerder spoeddebat over de kwestie noemde Eurlings dat al onacceptabel.
Radar besteedde op 25 januari aandacht aan dit probleem. Bekijk de uitzending.
Wilt u weten hoeveel vergoeding u eventueel kunt verwachten bij vertraging? Lees de uitleg.
Bron: ANP