Pakketverzekeringen
Veel Nederlanders hebben een zogenaamde pakketverzekering. Lekker makkelijk, alle verzekeringen bij één verzekeraar ondergebracht én een aantrekkelijke pakketkorting. Maar ben je ook echt voordeliger uit als consument?
De vergelijkingssite Verzekeringssite.nl vergeleek pakketverzekeringen met losse verzekeringen van verschillende verzekeraars. Het blijkt dat je tot ruim 40% kunt besparen op een pakketverzekering. Gemiddeld is de goedkoopste premie 30% lager dan de gemiddelde premie, blijkt uit onderzoek van Verzekeringssite.nl. De kortingspercentages die bij pakketten aangeboden worden, zijn veelal niet hoger dan 12%. Nadeel wel is dat je te maken krijgt met verschillende partijen en de daarbij behorende administratie. Lees hier meer:
Rekenvoorbeeld
De familie Janssen uit Limburg heeft een pakketverzekering bij Avero. De familie betaalt per maand 115 euro voor hun aansprakelijkheidsverzekering, opstalverzekering, inboedelverzekering, reisverzekering, rechtsbijstandverzekering en autoverzekering. Dit is inclusief een pakketkorting van 12 procent.
Wanneer zij ervoor kiezen om hun verzekeringen bij diverse verschillende verzekeringen onder te brengen kunnen zij 42% op hun premie besparen. Zij betalen dan 67 euro per maand.
Deel je ervaringen, stel vragen en discussieer met andere leden over dit onderwerp.
Laatste reacties
23Veel verzekeraars bieden pakketverzekeringen aan. Als consument heb je daarmee lekker handig bij één verzekeraar alles geregeld. Met een pakketkorting van rond de 12% denk je bovendien een goede deal te hebben gesloten. Maar is dat ook zo? Radar zoekt uit hoeveel euro’s je kunt besparen als je je verzekeringen bij verschillende maatschappijen onderbrengt.
Geen idee of het duurder is of goedkoper maar ik vind het wel erg gemakkelijk en duidelijk om alles bij 1 verzekeraar te hebben.
Een nadeel van pakketverzekeringen is dat je vrij gemakkelijk onnodige verzekeringen afsluit. Ik heb jaren geleden een pakketverzekering bij de ING (toenmalige Postbank) afgesloten die aansprakelijkheid, inboedel en ongevallen dekt. Aangezien mijn inboedel meer emotionele dan economische waarde heeft (veel tweedehands spul) vraag ik me af of het wel zin heeft om die te verzekeren, ik ben bang dat het bedrag dat uitgekeerd wordt als ik schade zou hebben vrij laag is terwijl ik er wel een paar tientjes premie per maand voor betaal. Ik moet het binnenkort eens een keer opnieuw uitzoeken en de kans is best groot dat ik er dan voor kies om alleen voor aansprakelijkheid (en misschien ongevallen) een verzekering af te sluiten.