Reactie distributeur Xoçai

Hieronder staat de reactie van Annemarie Visser, de distributeur van Xoçai uit ons filmpje.

MXI is een Amerikaans bedrijf dat Xoçai Dark Chocolate op de markt brengt. Dat Xoçai niet te vergelijken is met de reep in de supermarkt mag duidelijk zijn. MXI maakt bij de het productieproces gebruik van koude verwerking van de cacaoboon (het is dus geen rauwe cacao!), met als doelstelling de voedingswaarde die van nature in de cacaoboon voorkomt optimaal te behouden.

Hierdoor bevat Xoçai Dark Chocolate een uniek hoog gehalte aan antioxidanten. Deze waarde wordt gecertificeerd door een onafhankelijk laboratorium, Brunswicklab in de VS (zie www.Brunswicklabs.com).

Verder worden er aan Xoçai geen smaak en conserveringsmiddelen toegevoegd, wordt het gezoet met laag glycemische fruitsuikers en bevat het uitsluitend neutraal cacaovet. Xoçai bevat wel calorieën en koolhydraten.

Het enige dat ik ben is een buitengewoon tevreden en enthousiaste consument en eet ik Xoçai al 1,5 jaar. In die tijd ben ik onder de indruk geraakt van het effect dat Xoçai heeft op mijn gezondheid. Ik heb meer energie, blijf beter in vorm en na een recente operatie ben ik buitengewoon snel opgeknapt. Ik vind dat ik er jonger uitzie en mijn haar een stuk voller is.

Dat is mijn mening als consument. Als je mijn menig vraagt hoe dit komt, dan ben ik overtuigd dat dit komt door de enorme hoge waarde antioxidanten die in Xoçai zitten. Als ik op internet google naar cacao en de mogelijke gezondheid bevorderende werking kom ik als consument diverse onderzoeken tegen, waarbij ik het gevoel heb dat dit overeenkomt met mijn bevindingen.

Wij zijn heel duidelijk geweest die avond wat onze rol, tevreden gebruiker, en dat wij volledig onafhankelijk zijn van MXI en ook niet de vertegenwoordiger van MXI of Xoçai zijn.

Wat wij die avond ook gezegd hebben (letterlijk) en dat herhaal ik ook hier nadrukkelijk.

  • Wij (als consumenten maar ook MXI en Xoçai, trouwens) doen geen enkele gezondheidsclaim of verbinden geen enkele gezondheid bevorderende werking aan Xoçai Dark Chocolate. Dit is ook ’s avonds uitdrukkelijke meerdere malen herhaald, waarbij letterlijk heb gezegd: we hebben het hier over chocola en absoluut op geen enkele manier over een medicijn.
  • Zijn er mensen die dit wel doen of beweren, daar distantiëren wij ons  nadrukkelijk van. Sterker nog, ook MXI doet dit en daar teken je voor als je klant wordt.
  • Eveneens is nadrukkelijk gezegd dat mocht je op enige wijze jezelf afvragen of Xoçai te combineren is met jouw dieet, omdat je medicijnen gebruikt of iets hebt, altijd jouw specialist, huisarts of diëtist raadplegen en dat Xoçai nooit een vervanging kan of mag zijn van een medicijn of een therapie.
  • Er zijn mensen die niet tegen chocola kunnen, vaak heeft dit te maken met bepaalde (antidepressiva) medicijnen en dit wordt ook vaak veroorzaakt door stoffen die ontstaan tijdens het productieproces van cacao tot chocola (bijvoorbeeld tijdens fermentatieprocessen van de cacaoboon). Ook hierover is gezegd dat omdat Xoçai anders wordt gemaakt dan normale chocola het mogelijk zou kunnen zijn dat je dus wel Xoçai kunt eten. Doe het altijd in overleg met arts etc. en wees vooral heel erg voorzichting.
  • Wij zijn geen chocoladeverkopers, wij schuiven geen dozen, wij delen onze ervaring. We zoeken ook geen chocoladeverkopers. Dit hebben we ook letterlijk gezegd. Natuurlijk, MXI maakt gebruik van een Netwerkmarketingformule, een is daarin ook heel transparant. Dat zijn wij ook. Mocht op basis van onze mening en ervaringen iemand bij MXI bestellen, dan ontvangen wij een commissie.

Tot slot hebben wij verteld dat je een losse doos kunt kopen, maar, wanneer je je inschrijft als consument bij Xoçai, je hier voordeliger mee uit bent.

MXI verkoopt Xoçai niet via een Nederlandse webshop of in de Nederlandse winkels. Als consument bestellen wij Xoçai in Amerika en sturen dit naar Nederlands (ter informatie, we rekenen ook gewoon af in $). Af en toe wordt er hier een daar een losse doos doorgeschoven, maar het is niet toegestaan Xoçai in de winkel of in een webshop te verkopen. Alleen rechtstreeks via Amerika.

MXI heeft niet eens een Nederlandstalige website en richt zich als bedrijf ook niet rechtstreeks op de Nederlandse consument.