Reactie HEMA

In de uitzending van maandag 5 oktober 2026 hebben we het over phishingmails vanuit callcenters om energiecontracten te verkopen. Deze mails worden gestuurd vanuit ge gemeente, waarbij mensen hun gegevens invullen. Hierna worden ze gebeld voor verkoop van een nieuw energiecontract.
In de mail wordt HEMA genoemd om mensen te lokken met een cadeaubon. Daarom hebben we HEMA om een reactie gevraagd. Deze lees je hier.
‘’Dit is niet gebeurd volgens de richtlijnen van HEMA. Wij zijn niet betrokken bij deze actie en ondersteunen deze werkwijze niet. Voor zover wij kunnen vaststellen, zijn de betreffende cadeaukaarten via reguliere verkoopkanalen aangeschaft, bijvoorbeeld online of via wederverkopers. Cadeaukaarten die rechtmatig zijn gekocht, kunnen wij niet achteraf intrekken of ongeldig verklaren.
Het gebruik van de HEMA-merknaam in deze mailing heeft niet plaatsgevonden met toestemming van HEMA. Wij gaan onze verkoopkanalen en betrokken partijen hierop aanspreken.’’