Reactie Ministerie van Financiën
We hebben het Ministerie van Financiën om een reactie gevraagd:
In het verleden zijn beleggingsverzekeringen afgesloten waarvan terugkijkend kan worden gesteld dat deze niet altijd voldeden aan wat de klant kon verwachten. Onder meer is sprake geweest van te hoge en intransparante kosten. Daarom is sindsdien het flankerend beleid ingesteld om de situatie van betrokken consumenten te verbeteren. Verzekeraars hebben zich zelf gecommitteerd aan dit beleid.
Op basis van dit beleid kan de gedupeerde consument onder andere kostencompensatie krijgen. Dit beleid wordt gemonitord en begin volgend jaar zal een nieuwe rapportage worden gepubliceerd.
Omdat er veel is misgegaan bestaat inmiddels veel strengere regelgeving om de kosten transparant te maken nog voordat een product wordt afgenomen. Op basis van deze regelgeving hebben de verzekeraars de verplichting om transparant te zijn over de kosten van beleggingsverzekeringen. Daarnaast zet Nederland zich in om op Europees niveau het toezicht op de huisfondsen strenger te maken.