Rechter: babyreclame Nutricia misleidend
De rechtbank in Den Haag vindt een reclame-uiting van Nutricia over babypoeder misleidend, maar het dochterbedrijf van het voedingsconcern Numico hoeft die niet te rectificeren. Dat is de uitkomst van een uitspraak die donderdag is gedaan in een kort geding tussen babyvoedingsbedrijf Nutricia en drogisterijketen Kruidvat.
Kruidvat had problemen met de claim van Nutricia dat een prebiotische vezelmix in babypoeder als enige is goedgekeurd door de Europese Commissie. Beide partijen strijden al enige tijd over hun babyvoedingsproducten.
Nutricia hoeft niet te rectificeren omdat het de reclame niet meer gebruikt en dat ook niet meer van plan is om te doen. Dat het product als enige zou zijn goedgekeurd wekt echter wel de suggestie dat er in de huidige regelgeving sprake is van een vrijstelling voor alleen Nutricia, zei de rechter. Dat is volgens hem niet het geval omdat er geen vrijstelling bestaat voor prebiotische vezels.
Een woordvoerder van Kruidvat zei het jammer te vinden dat Nutricia niet hoeft te rectificeren. ,,Maar we zijn verheugd over het feit dat de rechter het met ons eens is dat de reclame misleidend is.'' Een woordvoerder van Numico had de uitspraak al verwacht.
Numico en Kruidvat hebben al geruime tijd ruzie over melkpoeder. Bijna anderhalf jaar geleden stapte drogisterijketen Kruidvat in deze markt. Numico vindt de producten van Kruidvat te veel lijken op de eigen babymelk en stapte daarom naar de rechter. In hoger beroep won de drogisterijketen eind vorig jaar een rechtszaak waarin Numico eiste dat Kruidvat zou stoppen met de verkoop van de melkpoeder.
Er loopt nu nog een procedure bij het Europees octrooibureau. Deze instantie moet bepalen of Numico terecht een octrooi heeft gekregen op bepaalde bestanddelen in de voeding.
Bron: ANP