Vaker ongevallen met rijders scootmobiel

Scootmobielrijders zijn steeds vaker betrokken bij ernstige ongevallen. Het aantal bestuurders dat dodelijk verongelukte, is in één jaar tijd gestegen van 23 naar 32, schrijft De Telegraaf.

Ook moeten meer scootmobielrijders naar de spoedeisende hulp na een ongeval. In 2010 waren dat er nog 2000, maar vorig jaar liep dat al op tot bijna 2500 slachtoffers.

Organisaties als de ANBO, VeiligheidNL, ANWB en Veilig Verkeer Nederland (VVN) vinden daarom dat - met name oudere - bestuurders rijvaardigheidscursussen zouden moeten volgen om het vervoermiddel beter onder controle te krijgen.

'We kunnen en willen een rijcursus niet verplichten, maar duidelijk is dat het een zeer verontrustend probleem is dat alleen maar groter gaat worden. De wegen en straten worden allengs veroverd door deze voertuigen', zegt Frank van der Aa van belangenorganisatie ANBO.

ANP Mediawatch / De Telegraaf