Veel consumenten kiezen voor alleen een basisverzekering
Niet eerder waren zoveel consumenten van plan om alleen een basisverzekering af te sluiten als dit jaar. Dit blijkt uit een rondgang langs een aantal vergelijkingssites en verzekeraars, schrijft het AD.
Het aantal mensen dat naar een basisverzekering zoekt is dit jaar opvallend hoog, aldus Edmond Hilhorst, directeur van vergelijkingssite Independer.nl. De afgelopen jaren was het aantal vrij constant, zo rond de 13 procent. Dit jaar is het voor het eerst 21 procent.
Volgens Hilhorst is de zorgverzekering een forse hap uit het besteedbaar inkomen. 'Mensen schrappen de aanvullende verzekering voor de fysiotherapeut als ze daar toch nooit heen gaan. Dan hebben ze een lagere premie.'
Ook Verzekeringssite.nl ziet dat mensen willen bezuinigigen op hun zorgpolis. Dit jaar gaf 28 procent aan geen tandverzekering te willen, terwijl dit vorig jaar nog 20,5 procent was. Ook willen meer verzekerden geen vergoeding voor de fysiotherapeut. Volgens Erik Hordijk van Verzekeringssite.nl kijken mensen kritischer naar verzekeringen en wat er vergoed wordt.
Verhogen eigen risico
Er is ook een toename te zien in het aantal mensen dat overweegt het eigen risico te verhogen. Vorig jaar zei 7,5 procent te willen kiezen voor het hoogste vrijwillige eigen risico van 500 euro. Nu is dat 11 procent.
Desondanks waarschuwen deskundigen voor de risico's van het verhogen. Volgens Richard Lancee van zorgverzekeraar Menzis is het besparen op je aanvullende verzekering veiliger dan het verhogen van je eigen risico. 'Als je vaak gebruikmaakt van ziekenhuiszorg dan weet je zeker dat je dat geld ook kwijt bent. Dan moet je het dus wel in je portemonnee hebben,' aldus Lancee.
Budgetpolissen
Als er wordt gekeken naar de vergelijkingssite van de Consumentenbond blijkt dat verzekerden zich vooral oriënteren op de budgetpolissen. Zegsvrouw Babs van der Staat: 'Je ziet dat verzekerden meer op hun portemonnee letten.'
Consumenten hebben tot 1 januari de tijd om aan te geven of ze hun verzekeringen willen aanpassen en over willen stappen naar een andere verzekeraar. De afgelopen jaren groeit het aantal overstappers gestaag.
Bron: AD