Verzekeraar failliet

Wat als u een schade heeft opgelopen met u auto terwijl u verzekeraar niet in staat is om uit te keren. Wordt deze schade dan uitbetaald? Bij W.A. schade, ook wel Wettelijke Aansprakelijkheid, betaalt het waarborgfonds motorrijtuigen. Een W.A. schade is een schade die ontstaat wanneer iemand (onopzettelijk) schade heeft veroorzaakt en daarvoor aansprakelijk wordt gesteld. De verzekering beperkt zich tot schade waarvoor iemand "wettelijk" aansprakelijk is. 

Bij cascoschade worden de kosten niet vergoed en zijn voor uw eigen rekening. De cascoschades is de schade die uzelf veroorzaakt, bijvoorbeeld als u tegen een paaltje rijdt. Wat als er een levensverzekeraar omvalt? De impact is groter omdat het om meer geld gaat. Maar een levensverzekeraar kan niet zo snel omvallen. In veel gevallen zit er een herverzekering achter. Een herverzekeraar is in principe een verzekering die de verzekeraar betaald aan de herverzekeraar. De herverzekeraar betaald op haar beurt de schades uit als de verzekeraar dit niet meer kan.

Bekijk voor meer informatie het achtergrondartikel.

Laatste reacties

7
  • Door Radar

Autoverzekeraar Ineas is in de zomer van 2010 failliet gegaan. Ook andere verzekeraars verkeren in zwaar weer. Als je verzekeraar failliet is en je rijdt iemand aan, hoe zit het dan met uw dekking? En hoe penibel wordt de situatie als je levensverzekeraar omvalt? U ziet het maandag 13 september in Radar

  • Door eberkhoff

Eindelijk eens aandacht voor dit probleem. Het is in de bancaire wereld heel normaal dat het vermogen van klanten afgescheiden staat van de balans. In Nederland staat bij verzekeraars het vermogen gewoon op de balans, met alle gevolgen van dien als de verzekeraar omvalt. Standaard opmerking: 'de verzekeraar valt niet om', deze dooddoener houdt natuurlijk geen stand. Gelukkig worden de eisen binnen Solvency zo opgeschroefd dat het waarschijnlijk niet meer interessant wordt voor verzekeraars om ook aan vermogensopbouw te doen. Terecht, verzekeraar blijf bij je leest en beperk je tot het afdekken van risico's. Ik heb nog nooit een reden gehoord waarom het vermogen van klanten niet afgescheiden wordt. In mijn ogen een onderbelicht probleem ook in bijvoorbeeld de woekerpolissen en lijfrente (woeker)polissen. Je zult je aanvullende pensioen maar bij je vezekeraar hebben afgestort in een uitgestelde lijfrente en door speculatieve spelletjes op de amerikaanse hypothekenmarkt valt de verzekeraar om... In bijvoorbeeld de Luxemburgse wet is er verplicht een afgescheiden depotbank die het vermogen beheert, juist om failissementsrisico's te vermijden.

  • Door Oane

Gisteravond heeft het programma Tros Radar een aantal onjuistheden over TAF en verzekeraar Quantum Leben gepresenteerd. Wij betreuren het dat er in deze uitzending een aantal zaken zijn geïnsinueerd die niet op de juiste feiten zijn gebaseerd. Door middel van dit bericht wil ik u van de juiste feiten voorzien: Juiste feiten De Liechtensteinse toezichthouder (FMA) heeft Quantum Leben recentelijk met precisie onderzocht en vastgesteld dat de verzekeraar aan alle internationale eisen voldoet en voldoende solvabel is om aan haar verplichtingen te voldoen. In het programma wordt gesuggereerd dat er geen vangnet zou zijn voor verzekerden op het moment dat een levensverzekeraar om zou vallen. Wat Quantum Leben betreft is er wel degelijk een vangnet. Namelijk in de vorm van een herverzekeringsconstructie met een van de grootste herverzekeraars ter wereld, Hannover Life Re, waar gemiddeld 85% van het risico is herverzekerd. Tevens wordt er gesuggereerd dat bij een eventueel faillissement verzekerden hun spaargeld kwijtraken. Belangrijk hierbij om op te merken is dat de producten die TAF aanbiedt geen spaarelement bevatten. Het betreft een pure risicoverzekering, waarbij men gedurende de looptijd geen waarde opbouwt. Verzekerden lopen dus geen enkel risico enig spaargeld kwijt te raken. De directie van TAF heeft gisteren nog voor de uitzending geprobeerd in contact te komen met de redactie van het programma om ze van de juiste informatie te voorzien. De redactie had hierin geen interesse. TAF heeft haar ongenoegen geuit aan de redactie van Tros Radar en overweegt vervolgstappen te zetten over deze tendentieuze en suggestieve berichtgeving. HOOR EN WEDERHOOR REDACTIE, DAT IS JOURNALASTIEK JUIST!