Vochtige kruipruimte
Een vochtige kruipruimte is voor veel mensen een groot probleem. Er zijn talrijke oplossingen op de markt, maar welke werkt het beste? Radar duikt in de wereld van de kruipruimtes en zoekt het letterlijk en figuurlijk tot op de bodem uit.
Forum reacties (132)
Discussieer mee over dit onderwerp op het Radar Forum
R
Een vochtige kruipruimte is voor veel mensen een groot probleem. Er zijn talrijke oplossingen op de markt, maar welke werkt het beste? Radar duikt in de wereld van de kruipruimtes en zoekt het letterlijk en figuurlijk tot op de bodem uit.
Uitzending: maandag 16 maart 2009 , Ned 1, 20.30 uur
Herhaling: dinsdag 17 maart 2009, Ned 2, 14.20 uur
0
Ben toch benieuwd wat voor item dit gaat worden. Ik heb namelijk het vermoeden dat het neer gaat komen op:
grondwaterstand stijgt, vocht in kruipruimte (en trekt evt op / door in wanden en vloeren). Gemeentes en waterschappen zouden hiervoor 'aansprakelijk' zijn.
Niets is minder waar. In mijn werk als schade-expert kom ik regelmatig dergelijke schaden tegen, in mijn gevallen meestal door het vervangen van oude, lekkende rioleringen, die door vervanging door correct werkende systemen de drainerende functie die de lekkende had, verliezen. Gevolg is dat de grondwaterstand 'stijgt' (of eigenlijk: terugkeert naar het beoogde niveau).
Gelet op de veelvoud aan dergelijke problemen is al lang uitgezocht, en in de wet geregeld, dat iedere pandeigenaar zelf verantwoordelijk is voor een waterdicht/waterkerend maken van zijn pand en dus ook de fundering/kruipruimte.
My 2 cents
A
Oogje als schade expert zou je beter moeten weten: soms kan een reaktie te vroeg zijn. Ik ben benaderd over mogelijke oplossingen en oorzaken. Maar beide zijn interessant, dus wacht ik met spanning
B
Wij hebben ook last van vocht onder de woning.
Inmiddels al 5 jaar medische klachten, longfunctie is al met 15/20% afgenomen...de woningbouw ontkend alle problemen.
Inmiddels medische urgentie verkregen en zijn we bezig met een nieuwe woning...we hebben testen laten doen en de vochtigheid, CO2 overschrijd alle normen, schimmelmetingen staan op de kweek. Duidelijk is al geworden dat de klachten alleen thuis optreden en dat is ook aangetoond door div.testen.
Inmiddels al duizenden euro`s zelf moeten ophoesten voor een leefbaar huis en de woningbouw zegt gewoon dat we maar op een flatje moeten gaan wonen omdat we er dan geen hinder van hebben en meewerken aan onderzoeken is veel te kostbaar. Inmiddels hebben we een advocaat ingeschakeld, maar de kosten stapelen zich op. Onze woningbouwvereniging Kleurrijk Wonen uit Leerdam laat het volledig afweten en is er geen enkele vergoeding, ongeacht alle steun die we ontvangen vanuit de Gemeenteraad, WMO, CIZ en diverse andere instanties. Vr.groet,Fam.den Braber