Vraag het Antoinette: Cursusgeld

Sandra Coolen is vorig jaar begonnen met de verkorte MBO-opleiding Sociaal Pedagogisch Werker. Deze cursus duurt anderhalf jaar en kost Sandra a €5.325. Uit een test blijkt dat ze de opleiding met gemak kan volgen.

Voor haar eerste stage haalt ze een onvoldoende, maar volgens haar docent zal ze de tweede stage zeker halen. Als ze ook daarvoor een onvoldoende haalt, moet ze stoppen met de opleiding. Sandra is het er niet mee eens en vraagt het resterende bedrag van de cursus, a €2000, terug. De cursusleiding weigert te betalen omdat Sandra moet stoppen omdat ze onvoldoende heeft gehaald. Wie heeft gelijk?

Sandra heeft gelijk, omdat de cursusleiding de opleiding voor Sandra wil beëindigen. Ze hebben geen alternatieven geboden en bovendien had Sandra niet zien aankomen dat ze onvoldoendes zou halen. Er was immers tegen haar gezegd dat het wel goed zou komen. De cursusleiding had Sandra er op moeten wijzen wat de gevolgen van de onvoldoendes zijn. Sandra krijgt dus haar € 2000 terug.

Meer over