Fietspaden niet veilig genoeg

Steden moeten meer werk van veilige fietspaden gaan maken voordat ze auto's uit de stad weren. Dat schrijft Metro.

Als mensen vaker de fiets pakken in plaats van de auto kan dat jaarlijks honderden extra zwaargewonden tot gevolg hebben. Dat blijkt uit een studie van het ministerie van Infrastructuur en Milieu en de Rijksuniversiteit Groningen.

Jaarlijks zullen er dan zo'n tweehonderd fietsers tussen de 18 en 64 jaar oud extra gewond raken. Voor 65-plussers is dat een extra aantal (zwaar-)gewonden van honderd tot honderdvijftig mensen.

De extra verkeersgewonden zouden volledig te verklaren zijn door een toename van 'eenzijdige ongevallen', zoals vallen of tegen een paaltje aanrijden. Daarbij is geen andere verkeersdeelnemer betrokken. Het zal voor fietsers dus veiliger moeten worden, met een betere infrastructuur, zeggen de onderzoekers.

Bron: ANP / Metro