Fragment: Makelaars dragen actief bij aan opdrijven huizenprijzen

In de uitzending van maandag 23 februari 2026 besteden we opnieuw aandacht aan de woningmarkt. Want hoewel makelaars geen invloed mogen uitoefenen op het biedproces, is er nog steeds sprake van vriendjespolitiek waardoor ze actief bijdragen aan hogere huizenprijzen. 

Nog hogere huizenprijzen

Hoewel makelaars geen invloed mogen uitoefenen op het biedproces liet Radar in 2021 al zien dat makelaars een dikke vinger in de pap hebben. Nu, vijf jaar later, gaan we weer op pad met verborgen camera. 

Wat blijkt? Het biedingsproces is nog steeds ondoorzichtig en er is nog altijd sprake van vriendjespolitiek, waardoor makelaars actief bijdragen aan nog hogere huizenprijzen. Bij woningverkoop op inschrijving komen er bijvoorbeeld regelmatig biedingen binnen na het sluiten van de termijn. 86 procent van de door het Radar Panel ondervraagde mensen wist niet eens dat dat kan.

Meldpunt Vereniging Eigen Huis

Bij Vereniging Eigen Huis kun je anoniem je ervaring delen als je benadeeld bent door een makelaar bij de aankoop of verkoop van een woning. Het meldpunt vind je hier.

Reactie NRVT

We hebben de Nederlands Register Vastgoed Taxateurs (NRVT) om een reactie op dit item gevraagd. Deze lees je hier: