Goedkope leesbrillen
Hoe is het gesteld met de kwaliteit van goedkope leesbrillen? Om dat te onderzoeken koopt Radar bij 9 verschillende winkels leesbrillen, in prijs variërend van 0.65 tot 7,95. We checken of de aangegeven sterkte klopt en ze controleren de PD, pupildistance oftewel de pupilafstand. De brillen hebben allemaal sterkte +2. Ook bekijken we hoe stevig het montuur is.
We testen van het zelfde merk verschillende brillen. En al snel blijkt dat er een hoop mis is. Bij de meeste brillen wordt er een sterkte verschil gemeten. Ook is er vaak een hoogte verschil in de glazen. Hierdoor kan je last van hoofdpijn krijgen.
De volledige testuitslag kunt u lezen in het achtergrondartikel.
Forum reacties (18)
Discussieer mee over dit onderwerp op het Radar Forum
R
Zo’n beetje iedereen die ouder wordt, moet er op een zeker moment aan geloven: de leesbril. Gelukkig hoef je daarvoor niet naar de opticien. Leesbrillen zijn namelijk op elke straathoek te koop en ze kosten bijna niets.
Miljoenen Nederlanders dragen zo’n goedkope leesbril. Maar zijn die goedkope leesbrillen wel zo goed voor je ogen? Radar zoekt het uit.
Maandag 4 april in Radar, 20.30 uur op Nederland 1
TW
Fijn dat jullie dat uitzoeken.
Een brilletje van een knaak is wel lekker goedkoop, maar misschien kan ik er op den duur wel stekeblind van worden. 😎
Bevallen mij prima die dingen.
Her en der heb ik ze liggen, in de auto en thuis.
Kost ook maar weinig zo'n verzameling brillen.
WA
http://mens-en-gezondheid.infonu.nl/diversen/43132-goedkope-of-dure-leesbril.html
http://www.kimbols.be/artikels/optiek/leesbrol.php
Ik denk dat deze twee sites genoeg info bieden. 😛
T
Als een opticien de ogen heeft opgemeten, en deze zijn zowel links als rechts gelijk, kan zo een brilletje uitkomst bieden, maar meestal zijn de ogen verschillend, en Tis is.. heeft het al opgemerkt, dat je misschien meer slecht als goed doet met zoiets!