Laag btw-tarief bij renovatie vervalt
Mensen die hun huis willen renoveren, kunnen dit het beste voor 1 juli afronden. Vanaf juli is het btw-tarief voor de arbeidskosten bij herstel en verbouwing van woningen 21 procent in plaats van de huidige 6 procent.
Op 1 maart 2013 is deze tijdelijke maatregel ingevoerd om de verbouwing van een woning aantrekkelijker te maken. Het lage btw-tarief geldt alleen voor huizen ouder dan twee jaar. Na 30 juni wordt het voor huizenbezitters dus een stuk duurder om woningen op te knappen.
Vooruitbetalingen
Ook al zijn er voor die datum vooruitbetalingen gedaan, als de werkzaamheden in juli nog niet klaar zijn, betalen huizenbezitters het btw-tarief van 21 procent.
Schilderen
Voor het schilderen, stukadoren en isoleren van woningen (ouder dan twee jaar) blijft het lage tarief wel van toepassing.
Petitie
Belangenorganisatie Zelfstandigen Bouw is een petitie gestart om het lage btw-tarief te houden. Zelfstandingen Bouw roept iedereen op de petitie te ondertekenen.
Bron: Rijksoverheid / Zelfstandigen Bouw