Laat laserbehandeling nog dit jaar doen

Nederlanders die hun gebit willen laten renoveren of hun ogen laten laseren, kunnen dat maar beter dit belastingjaar doen. ,,In 2009 kunnen dat soort bijzondere uitgaven vrijwel zeker niet meer als aftrekpost worden opgevoerd'', bevestigde belastingexpert Ymi Knaap van vakcentrale FNV recentijk aan De Telegraaf.

De vakcentrale heeft een belastingservice die jaarlijks ongeveer 330.000 FNV-leden helpt bij de belastingaangifte. Knaap ziet dit jaar een run op allerlei bijzondere behandelingen. ,,Als je nog nadenkt over een dure behandeling, dan kun je die maar beter snel plannen. Als je het na de zomer wilt laten doen, kan het zo zijn dat de tandarts of oogkliniek helemaal vol zit en geen tijd meer voor je heeft'', aldus de belastingdeskundige.

De 6000 vrijwilligers van de FNV belastingservice die helpen bij het invullen van de aangiftes, kunnen hun cliënten over het belastingjaar 2008 nog alle kosten voor bijvoorbeeld lenzen, bril, laserbehandelingen laten opvoeren als aftrekpost. Aan die praktijk komt dus hoogstwaarschijnlijk een einde.

,,Veel mensen gaan dit voelen in hun portemonnee'', voorziet Knaap. ,,En dan gaat het echt niet alleen om hoge inkomens. Ik ken een extreem geval van een echtpaar dat 23.000 euro bruto als jaarinkomen heeft en dat tot nog toe kon rekenen op 2500 euro tegemoetkoming voor bijzondere uitgaven. Dat bedrag gaat naar 700 euro, een flinke financiële tegenvaller voor deze mensen.''

Bron: ANP.