Loewe versus Ziggo, de klant is de verliezer

U kijkt al jaren naar volle tevredenheid tv op uw Loewe-toestel. U kunt opnemen en kijken wanneer u dat wilt. Als u tijdens het 8 uur journaal zin heeft in een bakkie koffie, dan drukt u gewoon even op pauze en kijkt u daarna verder. En dat alles in 1 apparaat, met 1 afstandsbediening. Hartstikke handig, totdat het op een dag niet meer werkt. U kunt de opgenomen programma’s niet meer terug kijken en de pauzeknop hapert...

Dit gebeurde bij Ziggokijkers met een Loewe-tv toestel met ingebouwde decoder en harddiskrecorder. Zij kunnen sinds eind november geen programma’s digitaal meer opnemen en tegelijkertijd digitaal bekijken.

Loewe-televisies zijn mooie, dure televisies, de BMW onder de tv’s. Er zijn geen losse kastjes nodig, geen lelijke decorders en alles werkt dus met één afstandsbediening. Maar Loewe-tv’s kunnen nog iets extra’s; je kunt namelijk naar het ene kanaal kijken en tegelijk het andere opnemen.

Althans dat konden ze, want sinds Ziggo de decodeersleutels heeft aangepast, nodig om de gecodeerde opname te kunnen bekijken, werkt deze functie niet meer.

Dat merkte ook Ria van Leeuwen- Heskes. Ze kocht deze tv juist omdat ze zelden “liveµ televisie kijkt. Ze neemt graag programma’s op, om die dan de volgende dag terug te kijken.

Van de helpdesk van Ziggo wordt mevrouw van Leeuwen- Heskes niet veel wijzer, daar zeggen ze dat het probleem bij Loewe ligt. Maar als Radar zelf bij enkele Loewe-dealers langs gaat, krijgen we daar te horen dat het de schuld van Ziggo is. En ook de helpdesk van Loewe legt het probleem bij Ziggo neer. Om de situatie nog verwarrender te maken zijn Loewe-tv’s inmiddels Ziggo-gecertificeerd. Maar dat betekent niet dat de televisies naar behoren werken. Wie is hier nu de schuldige? Loewe of Ziggo?

Volgens technologie-journalist Eric van Ballegoie ligt het probleem bij Loewe. De tv’s hebben slim gebruik gemaakt van een maas in het coderingssysteem van Ziggo. Volgens van Ballegoie had Loewe kunnen weten dat dit probleem zou ontstaan bij een update in het beveiligingssysteem. In de studio is de directeur van Loewe Benelux, Renie Danneels.