Loterijen willen minder liefdadigheid

De drie Goede Doelen Loterijen willen minder afdragen aan liefdadigheidsorganisaties. Dat hebben de loterijclubs voorgesteld aan staatssecretaris Fred Teeven (Veiligheid en Justitie), meldt De Telegraaf.

De Nationale Postcode Loterij, de Bankgiro Loterij en de Vrienden Loterij willen hun verplichte bijdrage aan weldoenerij verlagen van 50 naar 40 procent. Zonder die bijdrage aan goede doelen ontvangen de bedrijven geen loterijvergunning van Teeven.

De verlaging is voorgesteld om concurrerend te blijven, laat een woordvoerder van de Postcode Loterij weten. 'Minder afdracht betekent meer geld voor prijzen, waardoor de loterij aantrekkelijker wordt en de totale omzet zal stijgen. We hebben ook in het verleden gezien dat dit niet ten koste hoeft te gaan van de afdracht aan goede doelen.'

Bron: ANP MediaWatch / Telegraaf