Neurologen geven uitslagen testen via internet
De neurologen van het St. Antonius Ziekenhuis in Nieuwegein en het Mesos Medisch Centrum in Utrecht gaan uitslagen van hun onderzoeken via het internet verschaffen aan patiënten. Iedereen die een keer bij de neuroloog langs is geweest, kan vervolgens gebruik maken van het zogeheten webspreekuur. Dat hebben de ziekenhuizen laten weten.
Het nieuwe systeem zorgt ervoor dat patiënten niet voor elke afspraak naar het ziekenhuis hoeven. De resultaten van een röntgenfoto, bloedtest of van een onderzoek van de fysiotherapeut leiden dus niet langer tot een bezoek aan de arts. Het webspreekuur kost de behandelend arts veel minder tijd, zo verwachten de ziekenhuizen.
Volgens neuroloog Oscar Vogels is het systeem perfect voor ,,relatief simpele dingen''. ,,Zodra er een slechte uitslag is of we verwachten dat er meer onderzoek nodig is, kunnen patiënten geen gebruik maken van het systeem'', aldus de neuroloog. Volgens hem vinden de gebruikers het webspreekuur prettig werken. ,,80 Procent geeft aan de volgende keer weer gebruik te willen maken van het webspreekuur.''
De zorg maakt steeds vaker gebruik van internet. Verschillende digitale toepassingen maken e-health of e-zorg mogelijk. De lichaamsfuncties van mensen die uit het ziekenhuis komen, kunnen bijvoorbeeld thuis geregistreerd worden zonder tussenkomst van een arts. Ook verslavingsklinieken hebben het internet gevonden. Zij bieden digitale hulp door middel van chatten en een cursus op internet.
Bron: ANP.