Nokia terug van eigenlijk nooit weg geweest

nokialogo_800x628.jpg

Nokia wil weer mobieltjes gaan maken en voorziet een terugkeer op zijn vroegst in het vierde kwartaal van 2016. Dat maakte het bedrijf vandaag bekend.

Nokia was veertien jaar lang 's werelds grootste mobieltjesfabrikant, maar viel van zijn troon omdat het bedrijf er niet in slaagde aan te haken bij de 'smartphonegolf' die met name Apple ontketende. De mobieltjesdivisie van Nokia werd vorig jaar grotendeels overgenomen door Microsoft, inclusief alle marketing- en distributieactiviteiten.

Naam

Bij de beoogde terugkeer wil Nokia het anders aanpakken. Het bedrijf wil de productie, marketing en klantenservice overlaten aan een partner en zelf alleen zijn naam verbinden aan de apparaten die het ook gaat ontwerpen.

Banen schrappen

Microsoft maakte onlangs bekend 7800 banen te schrappen, vooral bij de onderdelen van Nokia die werden ingelijfd voor 5,4 miljard dollar.

Bron: ANP