Reactie Gelre ziekenhuis

In december 2007 heeft zich in Gelre ziekenhuizen Apeldoorn een calamiteit voorgedaan waarbij een vierjarig meisje is overleden. De ouders van het meisje hebben naar aanleiding van deze calamiteit een klacht ingediend bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ).

In verband met deze calamiteit heeft de Raad van Bestuur van het ziekenhuis een interne en een externe onderzoekscommissie ingesteld, die onderzoek hebben gedaan naar de toedracht van de gebeurtenissen. De externe onderzoekscommissie heeft verslag uitgebracht aan de Raad van Bestuur, die het rapport vervolgens heeft doen toekomen aan de IGZ.

De Raad van Bestuur van Gelre ziekenhuizen deelt de mening van de externe onderzoekscommissie dat er sprake is geweest van ernstige tekortkomingen in de zorg aan het meisje. Het overlijden van het meisje heeft vanzelfsprekend ingrijpende gevolgen gehad voor de ouders, maar heeft ook de betrokken hulpverleners diep geraakt. Hiervoor zijn door het ziekenhuis in meerdere gesprekken met de familie oprechte excuses aangeboden. De Raad van Bestuur heeft samen met de betrokken zorgverleners een afrondend gesprek gehad met de familie. Van dit gesprek is een schriftelijk verslag gestuurd aan de familie, waarbij tevens nogmaals excuses zijn aangeboden.

In de afgelopen jaren is er in de ziekenhuizen in het algemeen en ook in Gelre ziekenhuizen flink geïnvesteerd in het verbeteren van de kwaliteit en de veiligheid van de zorg. De ontwikkeling en implementatie van kwaliteitsverbeteringen en patiëntveiligheid is per definitie een proces waar doorlopend aan wordt gewerkt. De Raad van Bestuur hecht er dan ook aan te verklaren dat Gelre ziekenhuizen en al zijn medewerkers dagelijks hun uiterste best doen om goede en veilige zorg te verlenen. Wanneer ondanks al die inspanningen de uitkomst toch anders is dan verwacht, dan stellen wij ons transparant en toetsbaar op en zoeken wij naar de oorzaken om daarvan te kunnen leren.