Stille autobanden

Op 30 mei 2007 start de campagne 'Het wordt de helft stiller op de weg ...'. Deze campagne is gericht op het stimuleren van het rijden op stille banden bij een breed publiek. Om het goede voorbeeld te geven gaan de auto's van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van VROM op stille banden rijden.3 decibel

Het rollen van banden over het asfalt produceert veel geluid. Vanaf 40 km per uur is het rolgeluid van banden zelfs harder dan het geluid van de motor. Als alle personen- en vrachtauto's op stille banden zouden rijden, neemt het geluid van auto's af met bijna 3 decibel, dat is bijna de helft minder geluid.

Stille banden scoren even goed op veiligheid en levensduur als gewone banden en zijn niet duurder. Via de campagne wordt hier landelijke bekendheid aan gegeven. De bandenfitter Profile Tyrecenter werkt actief mee aan de campagne.

Stille banden worden nog stiller op stil asfalt. Stil asfalt is even als stille banden een belangrijk middel om de geluidhinder van wegverkeer te verminderen. Op een groot deel van de auto(snel)wegen is door rijkswaterstaat het geluidreducerende ZOAB (Zeer Open Asfaltbeton) toegepast. Sinds enige tijd wordt ook het nog stillere Tweelaags ZOAB toegepast.

De campagne bestaat uit de inzet van radiospots, divers informatiemateriaal (folder, poster en factsheet) en een internetsite.

bron: ANWB