Veel klachten over schermen Sony Xperia

Zomaar een barst in je scherm krijgen zonder dat je onzorgvuldig met je toestel om bent gegaan? Dat is vaak het geval bij gebruikers van de Sony Xperia Z3 en Z3 compact. De Consumentenbond krijgt veel klachten over de telefoons.

Eind 2013 ontving de organisatie honderden soortgelijke meldingen over de Sony Xperia Z. Nu blijken er ook problemen te zijn met de schermen van de Z3 en Z3 Compact. Daarnaast geven klanten aan dat ze niet goed geholpen worden door de verkoper van hun telefoon.

De verkoper is verplicht om een toestel kosteloos te repareren als dat in de eerste zes maanden na aankoop gebreken vertoont. Dit geldt niet wanneer de winkelier kan aantonen dat de gebruiker het toestel onzorgvuldig behandeld heeft. Ook na de eerste zes maanden hebben consumenten recht op een deugdelijk product. De bewijslast verschuift dan van de winkelier naar de klant. Zij moeten dan namelijk zelf aan kunnen tonen dat ze er zorgvuldig mee om zijn gegaan.

Fabrieksgarantie

De consumentenbond raadt gebruikers aan om schade rechtstreeks bij Sony te melden via 0900-8998318. Zij kunnen dan gebruik maken van de gratis ophaalservice van Sony.

Bron: Consumentenbond