Website over smaakstoffen bij sigaretten

Vanille, suikers, drop, cacao, menthol. Aan sigaretten worden diverse smaken toegevoegd om het roken aantrekkelijker te maken. Omdat veel mensen dat niet weten, zijn er websites ontworpen met informatie hierover.

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en het Duitse onderzoekscentrum naar kanker (DKFZ) hebben dit initiatief samen bedacht. De bedoeling van deze sites is dat Europeanen informatie krijgen over deze additieven, zoals wat de functie ervan is en wat het effecten is op de gezondheid. Later komt er ook nog informatie over hoeveel additieven er per merk en type sigaret zijn opgenomen.

Vanille wordt regelmatig toegevoegd aan de tabak, het sigarettenpapier of de filters. Van deze stof is volgens het RIVM bekend dat er diverse stoffen vrijkomen bij verbranding, waaronder stoffen die door de Internationale Agency for Research on Cancer als kankerverwekkend zijn geclassificeerd.

De sites worden donderdag in zestien Europese landen, waaronder Nederland op www.tabakinfo.nl, gelanceerd. Naast Nederland werken ook onder meer Duitsland, België, Denemarken, Engeland en Turkije mee aan het project.

Bron: ANP