Grote verschillen Engels op basisscholen
Middelbare scholen worstelen met grote verschillen in kennis van de Engelse taal bij leerlingen. Sommige brugklassers spreken, verstaan en lezen al zeer goed Engels, terwijl andere de taal nog maar zeer basaal beheersen. Trouw meldt dit woensdag.
Die grote verschillen ontstaan doordat basisscholen zelf kiezen op welke manier ze Engels geven. Steeds meer scholen beginnen daar in groep 1 mee, maar scholen zijn het pas verplicht vanaf groep 7. Op de middelbare school heeft Engels topprioriteit, maar dat heeft het niet op basisscholen.
Docenten Engels pleiten voor eindtermen in het onderwijs, zodat duidelijk is wat basisschoolleerlingen minimaal moeten leren. Ook EP-Nuffic, die over de internationalisering van het onderwijs gaat, sluit zich daarbij aan: 'Als alle basisscholen meer aan Engels doen, worden de verschillen fors kleiner.'
Staatssecretaris Sander Dekker (Onderwijs) erkent de verschillen en wil er onderzoek naar laten doen.
Bron: ANP MediaWatch / Trouw